Aikuisten Commercial dance alkeet
It's all about the show! Commercial tanssissa fuusioidaan eri lajien tekniikoita aina jazzista hip hoppiin. Commercial tanssissa pääpaino on koreografiassa ja esiintymisharjoittelussa. Commercial koreografioita voit nähdä esimerkiksi musavideoilla, erilaisissa tv-ohjelmissa sekä artistien keikoilla.
Pääosassa Sannan tunneilla on tekniikan ja koreografian sekä esiintymistaitojen opettelun lisäksi tanssin ilo sekä voimaannuttava fiilis jota tanssin kautta saa! Tanssi on loistavaa treeniä sekä keholle että mielelle! Näille tunneille et tarvitse mitään aikaisempaa kokemusta tanssista! Osallistua voi 16v. ylöspäin!
Sanna Lehti on Loimaalainen tanssistudio Flow & Go:n yrittäjä ja tanssiohjaaja. Sannan intohimo on jazz sekä street dance tanssityyleissä joita sekoitellaan sopivasti hänen commercial dance tunneillaan. Tunneilla korostetaan esiintymistaitojen harjoittelua, oman voiman löytymistä tanssin avulla sekä tanssin ilon löytymistä jokaisen yksilöllisyyttä korostaen. Sannan voi nähdä myös teatterin lavalla näyttelemässä sekä hän on myös laulaja/lauluntekijä Lehmus duossa.
@sanna.maria.lehti (instagram)
Sanna Lehti (facebook)

Kurssin tapahtumat
-
ke 26.03
19.00 - 20.00 -
ke 02.04
19.00 - 20.00 -
ke 16.04
19.00 - 20.00
Kirjaudu sisään
Jotta voit ilmoittautua kurssille, sinun pitää olla kirjautuneena sisään.